Image


  Zostaw swoje dane kontaktowe


  Skontaktujemy się z Tobą
  IT Support Services

  Leczenie cellulitu

  Cellulit (lipodystrofia gynoidalna) to przewlekły proces zapalny obejmujący podskórną tkankę tłuszczową, tkankę łączną, obwodowy układ limfatyczny i krwionośny. Ujawnia się na skórze w postaci zgrubień i nierówności przypominających wyglądem skórkę od pomarańczy.

   

  Zatrzymywana w adipocytach (komórkach tłuszczowych) woda uciska naczynia limfatyczne i krwionośne. Zaburzenie mikrokrążenia sprawia, że tkanka podskórna jest nieodżywiona i zanieczyszczona zbędnymi produktami przemiany materii.

   

  Cellulit powstaje z wielu przyczyn: hormonalnych, genetycznych, źle zbilansowanej diety, braku aktywności fizycznej, przyjmowania niektórych leków (m.in. antykoncepcyjnych i HTZ, przeciwhistaminowych, przeciwtarczycowych, beta-blokerów) a także nieodpowiedniej garderoby (noszenia zbyt obcisłych ubrań, wysokich obcasów).

  divider


  Istnieje skuteczny preparat zarejestrowany ze wskazaniem do iniekcji w leczeniu i profilaktyce cellulitu. Produkt posiada europejski certyfikat bezpieczeństwa i został zakwalifikowany jako materiał medyczny III klasy CE. Jego twórcą jest pochodzący z Włoch, znany na całym świecie, profesor Pasquale Motolese. Profesor Motolese opracował nową teorię nt. czynników mających duży wpływ na rozwój cellulitu, którymi są złogi żelaza przedostające się z mikrokrążenia (z osłabionych i bardziej przepuszczalnych naczyń) do środowiska międzykomórkowego. Dzięki stworzeniu preparatu dedykowanego do zwalczania lipodystrofii gynoidalnej mamy możliwość zahamowania rozwoju cellulitu już we wczesnych jego stadiach.

   

  Przeciwwskazania
  Produkt ten nie powinien być wstrzykiwany pacjentom:

  – z ostrymi lub chronicznym chorobami skóry w obszarach poddawanych zabiegowi lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie,

  – ze stwierdzoną w wywiadzie reakcją anafilaktyczną lub poważnymi alergiami,

  – z ciężkimi chorobami narządów lub układów, w tym chorobami autoimmunologicznymi,

  – dzieciom,

  – kobietom w ciąży lub karmiących piersią.

   

  Jak działa produkt do zwalczania cellulitu?
  Ze względu na niepowtarzalny jego skład:

  – znacząco redukuje widoczny cellulit,

  – ujędrnia skórę i działa przeciwobrzękowo,

  – poprawia krążenie i dotlenienie skóry,

  – niweluje występowanie wolnych rodników,

  – zapobiega powstawaniu cellulitu.

   

  UWAGA! Ten produkt nie jest preparatem odchudzającym, jednak podczas leczenia może nastąpić zmniejszenie obwodów (wynika to z działania przeciwobrzękowego).

   

  Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

  Zabieg ten jest odpowiedni dla pacjentów w każdym wieku. Jest przeznaczony nie tylko dla osób, które borykają się z występującym już cellulitem. Dedykowany jest każdej osobie, która chce się go ustrzec także w przyszłości. Zabieg wykonywany jest najczęściej w okolicy: ud, pośladków, brzucha i ramion.

   

  Jak wygląda procedura zabiegu?
  Preparat podawany jest bezpośrednio w tkankę podskórną, za pomocą cienkich igieł, podobnie jak inne produkty do mezoterapii.

   

  Zabieg, w zależności od objętego terapią obszaru, trwa od 30 do 60 minut.
  Częstotliwość zabiegów: 1 raz w tygodniu.
  Cykl zabiegowy: rekomendowane wykonanie od 7 do nawet 12 zabiegów.

   

  Po pełnym cyklu zabiegowym możliwe jest wykonanie jednego lub nawet kilku powtórzeń w odstępie 15-30 dni.
  Korzystne jest wspomaganie leczenia poprzez drenaż limfatyczny manualny lub pneumatyczny.
  Zalecane powtarzanie leczenia raz do roku, w celu utrzymania stabilnego rezultatu.

   

  Zalecenia pozabiegowe
  Od razu po przeprowadzonym zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności. Po iniekcji preparatu w miejscu jego wstrzyknięcia mogą pojawić się małe powierzchniowe krwiaki lub zaczerwienienie skóry o niewielkim lub średnim stopniu nasilenia, zgrubienia bądź delikatny obrzęk. Tego typu reakcje uznawane są za normalne dla niniejszego zabiegu i całkowicie ustępują w ciągu od kilku godzin do kilku dni po zabiegu.

  Pomimo iż stosowanie tego preparatu jest z reguły dobrze tolerowane, nie można wykluczyć możliwości rzadkich przypadków przejściowej bolesności.

   

  Przez około 24h po przeprowadzonej iniekcji zalecamy nie stosować preparatów kosmetycznych oraz nie wystawiać obszaru zabiegowego na działanie promieniowania słonecznego. Nie zalecamy również korzystania z basenów, innych zbiorników wodnych oraz sauny. W ciągu 3 dni po zabiegu odradzamy intensywnych ćwiczeń.

  Zobacz cennik