Image


  Zostaw swoje dane kontaktowe


  Skontaktujemy się z Tobą
  IT Support Services

  Modelowanie ust w znieczuleniu stomatologicznym

  Modelowanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością, niezależnie od wieku. Pozwala bowiem na powiększenie małych, wąskich ust, wyrównanie występującej ich asymetrii oraz poprawę nawilżenia czerwieni wargowej. Wraz z wiekiem i postępującymi procesami starzenia się ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze stopniowo zmniejsza się. W związku z tym u starszych pacjentek podanie substancji wypełniającej w postaci kwasu hialuronowego przywraca naturalną objętość i jędrność warg, niweluje drobne zmarszczki wokół, koryguje opadnięte kąciki oraz wyrównuje koloryt ust.

   

  Zabieg jest stosunkowo bezpieczny i daje naturalny efekt, który utrzymuje się około rok czasu. Należy pamiętać, że wstrzyknięcie substancji wypełniającej jest widoczne natychmiastowo, jednakże na ostateczny wygląd ust należy poczekać około 1-2 tygodni. Wówczas inwolucji ulegną drobne krwiaki i obrzęk. Poprawi się także nawilżenie i kolor czerwieni wargowej.

  divider

  Wskazania:

  – modelowanie ust,
  – korekcja opadniętych kącików ust,
  – korekcja drobnych zmarszczek wokół ust.

   

  Przeciwwskazania:

  – wcześniejsze ostre reakcje na pochodne kwasu hialuronowego,
  – w wywiadzie anafilaksja oraz reakcje alergiczne na liczne antygeny,
  – implanty stosowane w celu powiększenia piersi, a także implanty w obrębie mięśni, ścięgien, kości czy naczyń krwionośnych (przez okres 6 miesięcy po zabiegu),
  – choroba nowotworowa w trakcie leczenia,
  – ciąża i karmienie piersią,
  – choroby autoimmunologiczne w fazie zaostrzenia np. łuszczyca, toczeń układowy,
  – niewyrównane bądź nieleczone choroby przewlekłe (np. cukrzyca, schorzenia tarczycy),
  – skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień,
  – stosowanie sterydów miejscowo i ogólnie,
  – krótki okres po operacji chirurgicznej, przebytej infekcji,
  – zmiany zapalne skóry twarzy, w obrębie jamy ustnej, w tym zębów,
  – stosowanie leków zwiększających ryzyko krwawienia,
  – planowana nadmierna aktywność pacjenta w ciągu następnych 72 godzin,
  – nierealistyczne oczekiwania pacjenta co do możliwych do osiągnięcia efektów.

   

  Jak wygląda postępowanie po zabiegu?

  Ust z reguły nie należy samodzielnie masować (chyba, że lekarz zaleci inaczej). Należy usta ciągle nawilżać nowo zakupioną pomadką. Nie należy przez tydzień korzystać z sauny, basenów, uprawiać forsownej aktywności fizycznej. W razie wystąpienia dużego obrzęku, można stosować chłodzenie miejsc poddanych zabiegowi. Po tygodniu wskazana jest wizyta kontrolna, aby ocenić finalny efekt zabiegu. W razie niepokojących objawów pilnie skontaktuj się z lekarzem, który wykonał zabieg.

   

  Zaniepokoić powinien nas ból, który nie przechodzi po zastosowaniu popularnych, dostępnych bez recepty lekach przeciwbólowych, a także zbielenie miejsca poddanego zabiegowi. W takim przypadku należy pilnie zgłosić się do lekarza, który wykonał zabieg.

   

  Zobacz cennik