Image


  Zostaw swoje dane kontaktowe


  Skontaktujemy się z Tobą
  IT Support Services

  Peeling medyczny

  Peeling medyczny, który posiadamy w gabinecie, to nieablacyjna stymulacja chemiczna skóry właściwej, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta patentem światowym po dziesięcioletnich klinicznych badaniach doświadczalnych.

   

  Sekret tego peelingu medycznego tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

   

  Głównym składnikiem naszego peelingu medycznego jest 33% kwas trójchlorooctowy (TCA), który poprzez stymulację czynników wzrostu fibroblastów, prowadzi do poprawy napięcia, jędrności i wyrównania struktury skóry. Cennym składnikiem w tym peelingu jest również 5% kwas kojowy. Rozjaśnia on skórę i ujednolica jej koloryt, a dzięki temu, że jest antyoksydantem, neutralizuje wolne rodniki i ma działanie przeciwstarzeniowe. Ponadto w preparacie znajduje się jeszcze jeden bardzo ważny składnik – nadtlenek wodoru. Nie tylko zwiększa on powinowactwo do receptorów TCA i wzmacnia jego działanie, ale także ogranicza głębokość penetracji i redukuje ryzyko podrażnień w wyniku działania kwasu trójchlorooctowego. Co więcej, nadtlenek wodoru ma właściwości przyspieszające gojenie, dzięki czemu zmniejsza nieprzyjemne odczucia peelingu na skórze.

   

  Takie połączenie składników preparatu sprawia, że zabieg jest nieinwazyjny, u większości osób nie wywołuje efektu złuszczania, jednocześnie zapewniając działanie rozjaśniające i silnie nawadniające.

   

  divider

  Wskazania:

  – wiotka skóra twarzy i ciała (w tym dekoltu i biustu),

  – skóra z cechami fotostarzenia,

  – blizny zanikowe, w tym potrądzikowe,

  – rozstępy,

  – wspomagająco w leczeniu melasmy i przebarwienia.

   

  Przeciwwskazania:

  – podrażniona skóra,

  – stany zapalne skóry,

  – opryszczka w fazie aktywnej,

  – uczulenie na którykolwiek ze składników,

  – ciąża i karmienie piersią.

   

  Jakie są zalety zastosowania peelingu medycznego dr Castellana?

  – możliwość stosowania peelingu przez cały rok, również latem; nie jest fotouczulający;

  – nieinwazyjność;  zabieg jest przyjemny dla pacjenta, nie wywołuje bólu ani silnego pieczenia;

  – brak okresu rekonwalescencji, natychmiast po zabiegu można powrócić do codziennych czynności;

  – rewelacyjny efekt liftingu i oczyszczenia skóry bez skutków ubocznych takich jak: łuszczenie, zaczerwienienie, obrzęk;

  – wszechstronność stosowania w wielu defektach estetycznych;

  – prosty i krótki protokół zabiegowy – ok. 15 minut;

  – osiągnięcie widocznych i długotrwałych efektów, po odbyciu serii zabiegów.

   

  Na czym polega zabieg?
  Zabieg peelingiem opracowanym przez dr Castellana to procedura szybka i przyjemna. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

  Zabieg polega na nałożeniu kilku warstw preparatu, jedna po drugiej i intensywnym ich wmasowaniu w skórę ruchami liftingującymi. Ilość warstw jest wynikiem efektu jaki chcemy osiągnąć, zazwyczaj są to 3 warstwy. Po zakończeniu zabiegu nadmiar peelingu usuwa się za pomocą chusty nasączonej wodą, a na koniec nakłada krem nawilżający.

  Czas trwania zabiegu to zazwyczaj 10 – 15 minut.

   

  Częstotliwość zabiegów
  Efekt widoczny jest od razu po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonanie serii 5 zabiegów w odstępach tygodniowych. Zabieg przypominający zaleca się wykonywać co pół roku.

   

  Jakie są efekty po peelingu dr Castellana?
  Przywraca skórze jędrność i elastyczność. Dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym likwiduje zmarszczki i nawilża skórę. Pozwala również pozbyć się przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory. Peeling jest dedykowany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry.

  Zobacz cennik