Image


    Zostaw swoje dane kontaktowe


    Skontaktujemy się z Tobą




    IT Support Services

    STYMULATORY TKANKOWE - Remodeling tkanek i lifting skóry

    Stymulatory tkankowe to nowoczesne preparaty zawierające stabilizowane kompleksy hybrydowe kwasu hialuronowego lub polinukleotydy (składniki budulcowe m.in. koenzymów i kwasów nukleinowych jak RNA czy DNA).
    Dzięki innowacyjnej technologii produkty te stymulują aktywną, wielopłaszczyznową przebudowę macierzy zewnątrzkomórkowej, zwiększając jej elastyczność i stabilność poprzez produkcję kolagenu i elastyny, a także wychwytują wolne rodniki, odpowiedzialne za przyspieszone starzenie się skóry.

     

    Na szczególną uwagę zasługuje produkt opracowany z myślą o głębokiej stymulacji i odmłodzeniu okolic oczu. Składa się z wysoko oczyszczonych łańcuchów polinukleotydów (DNA i RNA) o niskiej masie cząsteczek. Dzięki temu jego działanie jest bardzo łagodne dla skóry okolicy oka i skuteczne.

     

    divider

    Wskazania do zabiegu remodelującego:

    – wiotka skóra twarzy, szyi oraz ciała np. w okolicy brzucha, ramion czy grzbietów rąk,

    – cienie pod oczami,

    – objawy starzenia się skóry i tkanki podskórnej w postaci opadającego owalu twarzy czy utraconego konturu twarzy,

    – skóra odwodniona,

    – jako profilaktyka przeciwstarzeniowa skóry (anti-aging).

     

    Przygotowanie do zabiegu

    Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnego specjalnego przygotowania.

     

    Procedura zabiegu.

    Zabieg nie wymaga znieczulenia!

    Technika podania jakiegokolwiek stymulatora tkankowego polega na wstrzyknięciu odpowiednich ilości preparatu albo za pomocą kaniuli (długiej tępej igły) bądź krótkiej igiełki w określone anatomiczne punkty, zarówno w obrębie twarzy jak i innych obszarów zabiegowych.

     

    Efekty zabiegu.

    Stymulatory tkankowe to produkty, które pobudzają odbudowę tkanki podskórnej oraz skóry, również wokół oczu, zagęszczając ją i przywracając jej jędrność, elastyczność oraz nawilżenie, dając widoczny efekt liftingu i spłycenia zmarszczek oraz niwelując cienie pod oczami.

     

    Jednakże najlepsze rezultaty uzyskuje się, w zależności od zastosowanego preparatu, po wykonaniu serii zabiegów z zachowaniem odpowiedniego odstępu pomiędzy poszczególnymi procedurami. W przypadku produktu zawierającego kwas hialuronowy zaleca się wykonanie 2 zabiegów w odstępie miesiąca. Stosując polinukleotydy zalecana częstotliwość to 3-4 zabiegi w odstępie co 3 tygodnie.

     

    Efekty utrzymują się od roku do dwóch lat.

     

    Częstotliwość sesji – nie częściej niż 2 razy do roku.

     

    Przeciwwskazania do zastosowania stymulatora tkankowego:

    – ciąża i okres karmienia piersią,

    – aktywne infekcje,

    – niektóre choroby dermatologiczne w obszarze poddawanym zabiegowi,

    – choroba nowotworowa w trakcie leczenia,

    – niewyrównane bądź nieleczone choroby przewlekłe, np. cukrzyca,

    – nierealistyczne oczekiwania pacjenta co do możliwych do osiągnięcia efektów.

     

    Zalecenia pozabiegowe.

    Należy właściwie dbać o higienę skóry, przez 2-3 dni unikać bezpośredniego narażenia na działanie promieni słonecznych i kontaktu ze zwierzętami. Zaleca się wysoką ochronę przeciwsłoneczną poprzez stosowanie filtrów o faktorze 50SPF. W pierwszych dniach po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu oraz należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Ponadto należy zrezygnować z makijażu przynajmniej przez 1-2 doby.

    Zobacz cennik