Image


  Zostaw swoje dane kontaktowe


  Skontaktujemy się z Tobą
  IT Support Services

  Mezoterapia igłowa

  Mezoterapia to technika podania leku lub innej substancji aktywnej w formie iniekcji cienką igłą na głębokość ok. 2-3 mm, w odstępach 5-10 mm. Małe dawki preparatu wstrzykiwane są śródskórnie lub podskórnie w obszar poddawany terapii. Zabiegi przeprowadza się w sesjach, w odpowiednich odstępach czasu (kilkunastu–kilkudziesięciu dni). Ilość zalecanych sesji to od 4 do 6.

   

  divider

  Wskazania do mezoterapii igłowej:

  – sucha, odwodniona skóra,

  – starzejąca się skóra oraz jako profilaktyka anti-aging,

  – cellulit, rozstępy,

  – osłabione, wypadające włosy.

   

  Przeciwwskazania:
  – ciąża i karmienie piersią,
  – alergia na którykolwiek składnik preparatów,
  – niewyrównane choroby przewlekłe oraz choroby autoimmunologiczne w fazie zaostrzenia (RZS, Hashimoto, SM, łuszczyca, toczeń układowy),
  – stany zapalne skóry, a także infekcja uogólniona,
  – leczenie przeciwkrzepliwe i choroby układu krzepnięcia,
  – aktywna choroba nowotworowa,
  – skłonność do bliznowców, keloidów, zwłóknień,
  – stosowanie doustnych pochodnych retinoidów (konieczna co najmniej 6-miesięczna przerwa).

   

  Możliwe skutki uboczne to reakcja alergiczna, zaczerwienienie skóry, obrzęk, świąd, drobne siniaki i krwiaki w miejscach ukłucia.

   

  Jakie efekty daje zabieg mezoterapii igłowej?
  Mezoterapia igłowa z użyciem odpowiednio dobranych preparatów szczególnie polecana jest jako zabieg intensywnie regenerujący, rewitalizujący skórę oraz poprawiający elastyczność skóry. Odzyskuje ona sprężystość, zdrowy blask i naturalny, wyrównany koloryt. Sama technika nakłuwania skóry stymuluje ją do odnowy poprzez produkcję kolagenu. Odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry stanowi doskonałą profilaktykę przeciwzmarszczkową. Mezoterapia ma również zastosowanie w leczeniu wypadania włosów oraz leczeniu cellulitu.

   

  Ile trwa zabieg?
  Niezależnie od wyboru preparatu odżywczego sam zabieg trwa do 30 minut. Jeśli pacjent decyduje się na zastosowanie znieczulenia w postaci kremu, czas ten może się wydłużyć o 20-30 minut.

   

  Pielęgnacja po zabiegu.
  Po zabiegu należy właściwie dbać o higienę skóry, unikać przez 2-3 dni kontaktu ze zwierzętami, pamiętając, że każde przerwanie ciągłości skóry może stanowić wrota dla zakażenia. Zaleca się wysoką ochronę przeciwsłoneczną poprzez stosowanie filtrów o faktorze 50SPF. W pierwszych dniach po mezoterapii nie wolno korzystać z sauny, basenu oraz należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Ponadto należy zrezygnować z makijażu przynajmniej przez 1-2 doby. Przez kilka dni po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji preparatami przeznaczonymi do skóry po zabiegach dermatologicznych.

  Zobacz cennik