Image


  Zostaw swoje dane kontaktowe


  Skontaktujemy się z Tobą
  IT Support Services

  Wolumetria twarzy

  Wolumetria jest pojęciem szerokim, obejmującym przywrócenie objętości w okolicach twarzy, które ją utraciły w związku z postępującym procesem starzenia się, bądź dodanie objętości tam, gdzie jej brak, np. u osób z mocno cofniętą brodą czy małymi ustami, a także jako metoda odbudowy struktur, np. przy wrodzonych asymetriach, wadach kostnych.

   

  Starzenie się skóry jest zjawiskiem naturalnym postępującym wraz z wiekiem. Wiąże się ze spadkiem poziomu kolagenu, elastyny oraz obniżeniem aktywności fibroblastów, co prowadzi do utraty elastyczności, gęstości i jędrności skóry. W wyniku tego pojawiają się zmarszczki, skóra staje się wiotka, mniej napięta. Wraz z wiekiem dochodzi do powolnej utraty tkanki tłuszczowej, reabsorbcji kości, co na twarzy objawia się zatraceniem jej konturów w okolicy skroni, kości jarzmowych, kąta żuchwy oraz bródki, opadają policzki, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, powstają tzw. „chomiki”.

  divider

  Na czym polega zabieg iniekcji substancji wypełniającej?

  Zabieg zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym lub przewodowym w okolice nerwu).

   

  W zależności od problemu lekarz dobiera odpowiednią gęstość preparatu. Kwas hialuronowy o drobnej cząsteczce i delikatnej strukturze przeznaczony będzie do rewitalizacji skóry oraz wypełnienia ust, drobnych zmarszczek. Produkt gęsty posłuży do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych czy wolumetrycznej korekcji twarzy.

   

  Preparat aplikujemy rożnymi metodami za pomocą igły bądź kaniuli. Po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki lub delikatna opuchlizna, które zanikają w ciągu kilku dni, zazwyczaj to trwa około tygodnia czasu. Dalsza opieka pozabiegowa sprawowana jest ambulatoryjnie. Konieczna jest ścisła współpraca z lekarzem po zabiegu.

   

  Powyższy opis dotyczy niepowikłanej i standardowej procedury oraz okresu pozabiegowego.

   

  Zabieg iniekcji wypełniacza tkankowego jest zawsze związany z ryzykiem powikłań, zarówno tych wymienionych poniżej, jak i innych, rzadziej występujących, trudnych do przewidzenia (efekt Tyndalla, kiedy preparat prześwituje przez skórę, przybierając niebieskawe zabarwienie, a także urazy naczyniowe lub okluzja naczyń, z martwicą tkanek włącznie lub ślepotą).

   

  Dające się przewidzieć następstwa zabiegu oraz możliwe powikłania mają najczęściej charakter przemijający, a do których należą:
  – krwiaki, wybroczyny i siniaki w miejscu wkłucia,
  – zaczerwienienie, ból i obrzęk tkanek,
  – infekcja lub stan zapalny, w tym uaktywnienie wirusa Herpes simplex (wirus opryszczki),
  – zgrubienia w postaci grudek, guzków,
  – hyperkorekcja i asymetria,
  – bliznowce,
  – nadwrażliwość opóźniona i reakcje alergiczne.

   

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  – wcześniejsze ostre reakcje na pochodne kwasu hialuronowego,
  – w wywiadzie anafilaksja oraz reakcje alergiczne na liczne antygeny,
  – implanty stosowane w celu powiększenia piersi, a także implanty w obrębie mięśni, ścięgien, kości czy naczyń krwionośnych (przez okres 6 miesięcy po zabiegu),
  – choroba nowotworowa w trakcie leczenia,
  – ciąża i karmienie piersią,
  – choroby autoimmunologiczne w fazie zaostrzenia np. łuszczyca, toczeń układowy,
  – niewyrównane bądź nieleczone choroby przewlekłe (np. cukrzyca, schorzenia tarczycy),
  – skłonność do powstawania bliznowców i przebarwień,
  – stosowanie sterydów miejscowo i ogólnie,
  – krótki okres po operacji chirurgicznej, przebytej infekcji,
  – zmiany zapalne skóry i tkanek głębokich w obszarze poddawanym zabiegowi,
  – stosowanie leków zwiększających ryzyko krwawienia,
  – planowana nadmierna aktywność pacjenta w ciągu następnych 72 godzin,
  – nierealistyczne oczekiwania pacjenta co do możliwych do osiągnięcia efektów.

   

  WSKAZANIA:

  – podkreślenie łuku jarzmowego i okolicy przedusznej,

  – wypełnienie okolicy skroniowej,

  – korekta bruzd nosowo-wargowych,

  – konturowanie żuchwy,

  – modelowanie brody,

  – wypełnienie zmarszczek.

   

  Należy pamiętać, że wstrzyknięcie substancji wypełniającej jest widoczne natychmiastowo, jednakże na ostateczny efekt należy poczekać około 1-2 tygodni. Poprawie ulega także kondycja skóry okolicy poddawanej zabiegowi, staje się bardziej napięta i nawilżona.

   

  Jak wygląda postępowanie po zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

  Miejsc poddanych zabiegowi z reguły nie należy samodzielnie masować (chyba, że lekarz zaleci inaczej). Nie należy przez tydzień korzystać z sauny, basenów, uprawiać forsownej aktywności fizycznej. Po tygodniu wskazana jest wizyta kontrolna, aby ocenić finalny efekt zabiegu. W razie wystąpienia dużego obrzęku, można stosować chłodzenie miejsc poddanych zabiegowi.

   

  Zaniepokoić powinien nas ból, który nie przechodzi po zastosowaniu popularnych, dostępnych bez recepty lekach przeciwbólowych, a także zbielenie miejsca poddanego zabiegowi. W takim przypadku należy pilnie zgłosić się do lekarza, który wykonał zabieg.

   

  Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

  Czas utrzymywania się efektów jest bardzo indywidualny. Zależy od rodzaju i stopnia usieciowania podanego preparatu, trybu życia, wieku itd.

   

  Standardowo przy użyciu dość gęstego preparatu jest to minimum 12 miesięcy.

  Zobacz cennik